פוטרפוליו השקעות

פורטפוליו להשקעות

פורטפוליו השקעות הוא מקבץ של נכסים אשר עשויים להניב למחזיק בהם תשואה. הוא יכול לכלול בתוכו השקעות מסוגים שונים כגון : נדל"ן, ניירות ערך, תוכניות חסכון, תוכניות פנסיוניות.

סכומי ההשקעה ופרופיל המשקיע הם אלו שיקבעו בכמה אפיקים ניצור את הפיזור בתיק על מנת שיתאים לרמת הצריכה, הנזילות והסיכון המשפחתית.

לאורך השנים, עמלות הבנקים השונות כמו: עמלת קנייה, עמלת מכירה, דמי משמרת, עמלת מינימום, דמי ניהול בתוך הקרן ועוד, גרמו למשקיעים למשוך את כספם מהבנק ולגשת להשקעות מוכרות ואלטרנטיביות.

גמל להשקעה – אפיק השקעה זה יחסית חדש, הוא זול ואיננו מנופח בעמלות מפוצצות. מקופת גמל להשקעה ניתן למשוך את הכסף בכל גיל ולאו דווקא בגיל פרישה. פלטפורמה ידידותית לסכומי כסף קטנים.

השקעה אלטרנטיבית- נדל"ן – בעשורים האחרונים הנדל"ן צמח והתפתח, ויחד עם זאת הפך לקרש קפיצה של חלק מהמשקיעים, קטנים וגדולים. מצריך יחסית ידע רב, עבודת הכנה, נגישות והבנת המיסוי.
הסוד בנדל"ן הוא במחירי הקנייה. גם אם מדובר בהשקעה בארץ או בחו"ל, חשוב להכיר את העסקאות שלאו דווקא מייצגות פוטנציאל רווח אלא גם ניתנות במחיר קנייה אטרקטיבי.

השקעה בפוליסת חיסכון –פוליסות אלו מיועדות להשקעות הון פרטי נזיל ומתאימות לכל טווח זמן ומטרה. בדומה לגמל להשקעה התוכניות כוללות הפקדות חודשיות והפקדות חד פעמיות.
שילוב הנכסים הלא סחירים באפיק זה, המניות בחו"ל ואפיקי השקעה מגוונים, עם הטבות דחיית המס על הרווח- יוצרות השקעה מאוד חשובה בתיק.

תיקון 190 – השקעה ייחודית לגילאי 60 עם קצבה מינימלית ומעלה, אשר רוצים לחסוך את הונם בקופת גמל ולשלם מס מופחת על הרווח של משיכה הונית, או פטור ממס על משיכה קצבתית.
אפיק השקעה פופולארי ביותר, מצריך בדיקה נכונה של הזכאות לפני הפקדה.
עמלות נמוכות ויעיל מאוד מאחר ומצטרף לניהול אקטיבי של מסלול קופות הגמל המקורי.

כל כמה זמן לבדוק את התיק ההשקעה שלי?

טיפול בתיקי השקעות מחייב הבנת התחום וכן גמישות המאפשרת שינוי מסלול כאשר הוא אינו רווחי. כאן חשובה הבקרה המקצועית והיכולת הטכנולוגית להתנייד בלי לבזבז זמן מיותר על טפסים. גם אם מדובר בהשקעה של שנים שאמורה להיות קבועה ולא משתנה, נרצה לשמור לעצמנו את כל האופציות.

ניהול פורטפוליו משפחתי להשקעות

כשמנהלים תיק השקעות משפחתי חשוב להיות מגוון, מותאם לצרכים המשפחתיים, לאופי המשפחה ולקחת בחשבון גם דברים לא צפויים במהלך הדרך.

חשוב מאוד לשבת אחת לתקופה ולראות שהפורטפוליו (הכולל בתוכו את סך כל ההשקעות של משק הבית), אכן ברמת הסיכון הנכונה, מתומרן נכון ואולי אפילו לזהות הזדמנות לבצע שינוי- מכירה/קנייה/חלוקה מחודשת וכו'.

תכנון נכון של תיק כזה עשויה להניב רווח נאה, תזרים שוטף להכנסות שלכם ואף למטרת העל – חופש כלכלי מלא.

איך לנהל תיק השקעות חכם ומניב

בשנים האחרונות המשקיע הישראלי מעוניין בפיזור ההשקעות לתחומים שונים ולהמנע מקורולציה מוגזמת באפיק מסויים. בשביל לשלוט בכל אפיקי ההשקעות המשתלמים, ולהבין בזמן אמת מה קורה בשוק, נדרש ידע מקצועי ונגישות להזדמנויות, שמכאן בא לידי ביטוי תפקידו של המתכנן הפיננסי.

רבים מאתנו אינם מודעים למצב תיק ההשקעות שלהם, או שאינם עוקבים אחר הנתונים וזאת מתוך תחושה כי הרווח יניב את עצמו ואין לנו צורך להתערב ולהיות מעורבים. ובכן, המסקנה הזו אינה נכונה לכל המקרים ואין מדובר בגזרת גורל בלתי ניתנת לשינוי. בקרה על ההשקעות שלנו מאפשרת שליטה ויכולת שינוי בכל עת. חשוב להבין כי תיק ההשקעות שלנו הינו בר שינוי בכל זמן ואין חובה להיצמד למסלול אחד מסוים אשר אינו מניב לנו את התוצאה והתשואה הרצויה.

במקרים רבים, אנו נוטים לנהל את תיק ההשקעות שנים רבות במקום קבוע ולכן הנטייה היא לחשוב כי אין טעם להכנס ולבדוק מה המצב שם מידי פעם. בקרה נכונה על ההשקעות ואחריות על בדיקת תיק ההשקעות אחת לכמה זמן, תגלה לך שלפעמים הממצאים מצביעים כי יתכן וקיימים אפיקים אחרים אשר היו מניבים לכם תוצאות טובות יותר.

ניהול ובקרה על השקעות – לא חייב להתעסק בזה לבד

כחברה מובילה וותיקה בתחום הפיננסים והביטוח, אשר בעלת צוות מומחים בקיא ומנוסה בתכנון תיקים מגוונים, חשוב לנו להדגיש כי תכנון מקצועי יכול להציל עבורך כספים רבים ולהניב תוצאות. זאת בעזרת השקעה נבונה במסלולים המותאמים לצרכים באופן אישי.

ישנן כמה שיטות ואפשרויות השקעה אשר דורשות מומחיות ידע בתחום ניהול תיקי השקעות, אשר לרבים מאתנו אינן גלויות ורק באמצעות פנייה לגורם מקצועי, נוכל להפוך אותן לזמינות וכך ישפרו את חוסננו הפיננסי לקראת פרישה ובכלל.

בין שירותי תכנון תיק השקעות, תוכלו להיעזר בשירותי המשרד שלנו מינוף פיננסי, טיפול בתיק הלוואות משכנתא ועוד.

צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

לעוד מידע והכוונה, השאר פרטים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם..

דילוג לתוכן