תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה –הפקדות לקופת גמל

מהו תיקון 190?

ב01/01/2012 יצאה מדינת ישראל בתקנה חדשה המעניקה הטבות משמעותיות לניהול כספי הפנסיה.

תנאיי הסף הם: בני 60 ומעלה ובעלי פנסיה של לפחות 4,500 ₪ בחודש (צ.מדד), תקנה זו מתקנת עיוותים קודמים בתחום ומעודדת גמלאים לחסוך ולנהל את כספם בצורה חכמה יותר מבעבר.

התיקון מאפשר לגמלאים להפקיד כסף לקופת גמל, לשמור על הכסף שנצבר נזיל וליהנות מההטבות שונות כגון: חסכון משמעותי ביותר בעמלות – אין דמי משמרת לבנק, אין עמלות קנייה ומכירה, אין עמלות מינימום, אין קרנות נאמנות יקרות. אפשרות הורשה לדורות הבאים בפטור מלא ממס או במס מופחת, מעבר מסלולים ללא תשלום מס רווח הון, משיכה לקצבה חודשית עם פטור ממס, שקיפות בין התשואות, דחיית המס לסוף התוכנית, מיסוי נמוך יותר בהשוואה לתיק השקעות רגיל ועוד.

המשיכה ההונית כאמור צריכה לעמוד בתנאי הסף: החוסך עבר את גיל 60 ומחזיק בידו פנסיה מינימלית של כ4500 שח בחודש ברוטו (צ.מדד).

איך תיקון 190 תורם להשקעות שלי?

אם מילא את חובות אלה, יוכל החוסך להשקיע את כספו באחת מהקופות המוכרות, לשאת תשואות ורווחים ובמקרה הצורך למשוך את הכסף או כקצבה פנסיונית פטורה, או כמשיכה חד פעמית עם ניכוי מס מופחת של 15% נומינלי (במקום 25% ריאלי).

הטבה זו הינה אדירה וצוברת פופולאריות רבה, שכן מאפשרת גמישות במשיכה, הפחתת מס, ניהול השקעות זול ויעיל ונותנת המון שקט נפשי.

חשוב לפני החלטה של הפקדה בקופה זו, לקחת בחשבון שסכום של כ-35 א' שח מוגדר כקצבה מזכה ולהבין את המשמעות במקרה של משיכה בסכומים קטנים. לעיתים השילוב של השקעה כזו עם פוליסת חסכון יכול להניב תוצאות אידיאליות למשיכות לשיעורין.

לעוד מידע והכוונה, השאר פרטים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם..

מתכננים פרישה

תכנון הפרישה מורכב ממספר פרמטרים ותהליכים שיש לבצע כדי לוודא פרישה ראויה והולמת. בין הדברים שחשוב לבחון: כמה כסף נרצה…

קיבוע זכויות לקראת פרישה

קיבוע זכויות הינו הליך אשר מקנה הטבות לקבוצת הגיל השלישי אשר יוצאים לפרישה. ההטבה מאפשרת קבלת הקלות מס הן בפיצויים…

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?

קרן פנסיה - המכשיר שהפך לחסכון הראשי בחיי הישראלים. הוא בעצם קרן לחסכון המרכיבה בתוכה גם רכיב למקרה מוות (שארים)…
דילוג לתוכן