קופת גמל פנסיונית

קופת גמל פנסיונית

מהי קופת הגמל הפנסיונית?

בין אפיקי החיסכון שהיו הנפוצים והמקובלים בישראל, מטרותיהן של קופות הגמל הינן צבירת סכומי כסף לפרישה.

קופת גמל הינה נחלת העבר, עם זאת היא עדיין משמשת לרוב את עובדי המדינה, חברת חשמל, בתי חולים ברחבי הארץ כקופה מקבילה לקרן הפנסיה, עבור הפרשות של החזרי הוצאות ושעות נוספות. קופות הגמל של המורים לדוגמא, קלטו בעבר כספים עבור מורים שביצעו מעל משרה מלאה, או עבור החזר ההוצאות האישי שלהם. הקופות עד 2008 היו הוניות- כלומר ניתן למשוך אותם כסכום חד פעמי. עם הזמן הקופות נהפכו קצבתיות והן מצטרפות למניין הכספים לפנסיה.

בנושא קופות אלה יש לדאוג לתנאים אופטימליים כדי לאפשר תוספת ראויה לקרן הפנסיה. קיימים עובדי בנק וסקטורים מסוימים אשר קופת הגמל עדיין מהווה את מקור ההפרשות הראשי שלהם. אותם עובדים נדרשים לדגש כפול בניהול נכון של הכסף- כל פרישתם תלויה בקופה זו.

הקופה לרוב לא כוללת מרכיב ביטוחי והיא מהווה חסכון טהור של תגמולים ולעיתים גם פיצויים והשלמות. ישנן קופות גמל שאינן מיועדות לחיסכון פנסיוני, אלא עשויות לשמש לחיסכון לטווח קצר יותר. בנוסף עצמאיים או שכירים החוסכים בקופות גמל זכאים להטבות מס .

 

תכנון נכון וביטחון פיננסי לקראת פרישה

הצבת יעדים ומטרות פיננסיות לקראת תהליך פרישה היא דרך פעולה נבונה אשר אמורה להבטיח עבורך עתיד וביטחון פיננסיים מקסימליים.

ליווי ובקרה על השקעת קופת הגמל בידי אנשי מקצוע עשוי להוות את ההבדל בין חיסכון וצבירת תשואה נאה ומניבה ובין הפסד משמעותי לאורך השנים. ההתמודדות עם חברות הביטוח הגדולות במשק אשר כספי חסכונותינו מושקעים אצל רובן כרוכה בבירוקרטיה סבוכה וקשיים רבים הנלווים אליה.

ללקוח הפרטי הממוצע, אין את כל הכלים והידע על מנת לוודא כי כספי החיסכון שלו מנוהלים באופן המיטבי ובהתאם לצרכיו ולכן קבלת ליווי פנסיוני מקצועי יכול להיות בעל ערך רב מהבחינה הכספית ויבטיח מיצוי האפשרויות העומדות בפניך בהתאמה אישית לצרכים.

תכנון יסודי של תהליך הפרישה, בידי חברה שזהו תחום התמחותה, יכולה להיות שווה לך כסף רב ותספק ערך מוסף, הן מבחינת השליטה והמעקב אחר הכספים, הן מבחינת הביטחון האישי כאשר הינך נמצא בידיים טובות ומקצועיות והן לשם יצירת ובניית ביטחון פיננסי לעתיד.

למי לפנות כדי לנהל קופת גמל באופן מקצועי?

משרדנו מומחה בהתאמת הקופות הפנסיוניות, ובקיא בכל בפרמטרים הרלוונטים אותם יש לשקול ולנהל כאשר אדם יוצא לפרישה.

ביטחון פיננסי הוא האיזון בין הצרכים והפרופיל שלך לבין המקצועיות והידע שלנו.

היתרונות של ניהול קופת גמל בסיוע שלנו:
• הנגשה של כל קופות הגמל האטרקטיביות בשוק, הצעות חכמות מותאמות בעבורך, כל אלה עם ליויו מנהל תיק מבית דרור – ביטחון פיננסי, אשר יאפשרו לכם להגיע לביצועים מיטביים בניהול החיסכון שלכם.
• גמישות ומקצועיות הכוללת יכולת לקבלת החלטות מקצועיות נכונות אשר שומרות על האינטרסים שלכם.
• חשיבה מחוץ לקופסא וגישה פרו אקטיבית, עדכניות והנגשת הידע והמידע החשוב ביותר בשוק היום ישירות אליך.

לעוד מידע והכוונה, השאר פרטים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם..

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

ב01/01/2012 יצאה מדינת ישראל בתקנה חדשה המעניקה הטבות משמעותיות לניהול כספי הפנסיה. התיקון מאפשר לגמלאים להפקיד כסף לקופת גמל, לשמור…

מתכננים פרישה

תכנון הפרישה מורכב ממספר פרמטרים ותהליכים שיש לבצע כדי לוודא פרישה ראויה והולמת. בין הדברים שחשוב לבחון: כמה כסף נרצה…

קיבוע זכויות לקראת פרישה

קיבוע זכויות הינו הליך אשר מקנה הטבות לקבוצת הגיל השלישי אשר יוצאים לפרישה. ההטבה מאפשרת קבלת הקלות מס הן בפיצויים…
דילוג לתוכן