אובדן כושר עבודה

כיסוי לאובדן כושר עבודה

מה הוא אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה הינו ביטוח המכסה מקרה בו איבד המבוטח את היכולת לעבוד כתוצאה ממחלה או תאונה. ביטוחים מסוג אלה כפופים לגובה רמת השכר בה היה רגיל המבוטח להשתכר בחודשים שלפני המקרה הדורש מענה ביטוחי.

ההגדרה של אובדן כושר עבודה נקבעת מראש בכל חברת ביטוח, אך ניתן להרחיב את הפוליסה בהתאם לצרכים האישיים שלך.
כיום גם בקרן פנסיה יש כיסוי מובנה וגם בביטוחי המנהלים השונים, אך יחד עם זאת לעיסוקים רבים נדרשת התאמה אישית לכיסוי אובדן כושר העבודה.

ישנה הגדרה עיסוקית המתאימה לתפקידים ספציפיים, ביטול קיזוז מגורם ממשלתי (כמו לדוג' ביטוח לאומי), קיצור תקופת ההמתנה (תוך כמה זמן אקבל תשלום מרגע המקרה ועד התשלום), פיצוי חלקי (אם המחלה/התאונה יצרה אי יכולת חלקית לעבוד) ועוד.

איך אני אדע שאני מכוסה תחת אובדן כושר עבודה?

השאלה שיש לשאול היא האם בגלל המצב הרפואי שנקלעתי אליו אוכל לעבוד בעבודה דומה אחרת או שיש לי כיסוי ממש ספציפי לעיסוק הייחודי שלי: כדוגמת רופא מנתח, שופט, עורך דין, מתכנת, מהנדסים (חלקם) שונים וכו'- כל אלו נחשבים עיסוקים בצווארון לבן שדורשים התאמה אישית ברכיב האובדן כושר.

לעיתים קרן הפנסיה תדחה תביעות בגלל בעיית ההגדרה בתקנון. כיסוי זה הינו חשוב ביותר וקריטי שכן הוא מלווה גברים ונשים עד גיל 67.
ולא- ביטוח לאומי אינו תחליף. דגש לעצמאים: כיסוי אובדן כושר הינו אבן יסוד בקיט ביטוחי עצמאי ויש לתכנן אותו בייסודיות.

אובדן כושר עבודה יכול להתרחש באופן פתאומי לחלוטין, או ממש מתחת לפני השטח בלי שנשים לב או נצפה לכך.

חשוב מאוד לא לחכות למקרה ביטוחי כדי להתחיל לחפש ביטוח טוב שמתאים לצרכים שלכם, שכן חברות הביטוח יכולות להחליט שאינם מקבלות את הצטרפותכם לביטוח ואף רשאיות להחריג מצב רפואי קיים.
ככל שהצהרת הבריאות שלכם "נקייה" יותר, יכולת התמרון והבחירה שלכם טובות יותר.

כיום ניתן לבצע שילובי הגנות גם עם קרנות הפנסיה החדשות, בשילוב עם "מטריות ביטוחיות" שעוזרות לשפר את הגדרת הכיסוי הביטוחי של קרן הפנסיה.
לעיתים לעצמאים מוצאים פתרונות מגוונים באמצעות שילובים חכמים של פנסיה/אובדן כושר/ אי כושר תאונתי (נקרא גם פיצוי שבועי במסגרת תאונות אישיות).
השילוב של אובדן כושר עם הפקדות פנסיוניות הינו רובד ראשון חשוב ביותר!

לעוד מידע והכוונה, השאר פרטים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם..

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

ב01/01/2012 יצאה מדינת ישראל בתקנה חדשה המעניקה הטבות משמעותיות לניהול כספי הפנסיה. התיקון מאפשר לגמלאים להפקיד כסף לקופת גמל, לשמור…

מתכננים פרישה

תכנון הפרישה מורכב ממספר פרמטרים ותהליכים שיש לבצע כדי לוודא פרישה ראויה והולמת. בין הדברים שחשוב לבחון: כמה כסף נרצה…

קיבוע זכויות לקראת פרישה

קיבוע זכויות הינו הליך אשר מקנה הטבות לקבוצת הגיל השלישי אשר יוצאים לפרישה. ההטבה מאפשרת קבלת הקלות מס הן בפיצויים…
דילוג לתוכן