מתכננים פרישה

מתקרבים לגיל הפרישה? הנה כל מה שצריך לדעת

רגע הפרישה הינו שלב משמעותי בחיים בו כל שנות העבודה המפרכות, מתנקזות למועד החלטות חשוב אחד שאמור להשפיע עליכם שנים קדימה.
רגע לפני שאתם מחליפים את הלו"ז הצפוף של העבודה ביום של טיול, ביקורי נכדים וחופשות מסביב לכדור, עליכם לבצע כמה בחירות בדרך אל הנחיתה הרכה, זאת כדי לוודא שיהיה לכם תזרים כלכלי שיענה לכם על הצרכים וקרן לכל מטרה והנאה.

בתכנון הפרישה אנחנו לוקחים את כל הפאזל של היסודות הפיננסים ומרכיבים אותו כך שיתאים בצורה מושלמת לתוכניות של לאחר הפרישה שלך- ולרמת החיים שלך.
אנו נבחן מספר פרמטרים בתחילת התהליך:

החסכון בקרן הפנסיה וסוג הקרן. נייצר סימולציית פרישה.

על הפרשות התגמולים והפיצויים בקופות השונות שנצברו ומענקים נוספים.

תיקון 190 וקיבוע זכויות כולל בחירה בין פטורים על מענקים ופטורים על הקצבה.

בנוסף נרצה להבין כמה כסף נרצה כמשיכה הונית, כמה קצבתית, מה יהיה הברוטו מול הנטו. מה עם הקצבה של ביטוח לאומי (קצבת זקנה, קצבת נכות וכו'), האם כדאי לי להוון- מלשון הון, את חלק מהקצבה? ועוד.

מה כולל תכנון תהליך הפרישה

לאחר כל השלבים הללו ושאלון בירור צרכים מעמיק יש להכין מספר רב של טפסים למס הכנסה כדי לאשר את הבקשות שלנו באופן סופי. לאחר תהליך זה שייתכן כי יימשך זמן רב, ועל כן חשוב להתחיל אותו כבר בשנת הפרישה.

יש צורך לשלוח אישורים לקופות, למעסיק ולכל נדרש. יש לדאוג לכסף הנזיל ולוודא שהוא ממשיך לעבוד עבורכם, ננחה אתכם בצורך להגיש פריסה/דוח שנתי ובכל הנדרש כדי למצות את הזכויות של פורש בארץ.

מיצוי זכויות וביטחון פיננסי בגיל פרישה

טרם היציאה לפרישה, מומלץ לבדוק פרמטרים חשובים שיבטיחו את כדאיות הפרישה. בדיקה יסודית של הפרמטרים מביאה בחשבון את כלל הגורמים הרלוונטיים ומיצוי כל הזכויות העומדות לזכותך ולטובת האינטרסים האישיים שלך טרם היציאה לפנסיה.

לפני תחילת ההליך חשוב לבחון את קרנות הפנסיה ועוד היבטים שיש להביא בחשבון כגון הקלות מס, ניהול טפסים ובירוקרטיה. זאת על מנת להגיע לפרישה אופטימלית מבחינה פיננסית.

תכנון הליך הפרישה כולל בדיקה מקצועית של מכלול החיסכון הפנסיוני אשר נצבר וקיים בידיך וכן הכנת חוות דעת המורכבת מסקירה של הצרכים שלך וההמלצות לשינויים במטרה למצות את הזכויות הפנסיוניות והגדלת החיסכון לקראת הפרישה.

תכנון הליך הפרישה הינו שירות חיוני עבור שכירים ועצמאים אשר מעוניינים להבטיח את ביטחונם הפיננסי ולמנוע הפסדי זכויות ומיסים בדרך. התהליך כולל מגוון שירותים ומענה לצרכים שונים בהם ליווי פרישה ובנייה של מטרות פנסיוניות תוך מתן מענה לתחום ביטוחי בריאות וביטוחים אישיים, איתור כספים וזכויות, תזמון משיכות כספים מכל קרן בנפרד, חוות דעת ועוד.

תהליך הפרישה מאפשר קבלת תמונה ברורה אודות המצב הפיננסי שלך לקראת יום הפרישה וכן תכנון נכון למימוש הכספים המגיעים לכם באופן כזה אשר יתאים לצרכיך, מטרותיך ולהוצאות עתידיות, תוך מזעור המיסוי.

פנסיה צוברת -האם לפרוש מהקרן שבה חסכתי?

הקרן שבה חסכתם כל חייכם, היא לאו דווקא הקרן ממנה תרצה לפרוש. מוזר? דווקא לא. כחלק מהליך תכנון הפרישה אנו נבצע בדיקת מקדמים בקרנות החדשות כדי לוודא שהקרן ממנה אתם פורשים היא הקרן הכי כלכלית עבורכם.

כל קרן עובדת עם מקדמים שונים – מקדם הוא מאין מספר חלוקת סכום הצבירה בממוצע החודשים בהם הפורש/ת יצרוך פנסיה, ועל כן יתכנו בקרנות שונות פערים גדולים יחסית אל מול הפנסיה הסופית. בדיקת כל פרמטרים אלו נכללים כחלק מתכנון הליך פרישה אידיאלי וחכם.

למי לפנות על מנת לתכנן את הפרישה כראוי

בדיקת ההיבטים בצורה יסודית מטרתה להבטיח פרישה במועד הנכון ומיצוי כלל הזכויות במטרה להגיע לביטחון פיננסי ולהגשים מטרות פיננסיות לאחר הפרישה. דאגה לחיסכון פנסיוני הינה חשובה בכל שלב בחיים, אך בשלב הפרישה היא כמעט קריטית לכן יש לשקול תכנית פיננסית מקצועית לקראת הפרישה.

הידע והניסיון של צוות המומחים שלנו כולל שימוש באפיקי השקעה חכמים ורלוונטיים לתהליך תכנון הפרישה וכוללים: גמל להשקעה, פוליסה פיננסית, תיקון 190 , גמל, תיק השקעות, נדל”ן ועוד. אנו נשמח לעמוד לשירותך כדי ללוות אותך יד ביד בדרך הנכונה לפרישה, שימוש במקלטי המס, יצירת מקסימום התאמה לצרכים שלך בהתאם לחוק.

דרור – ביטחון פיננסי מתמחה במגוון נושאים פיננסים בניהם תכנון יסודי של הליך הפרישה.

מיטב מומחינו ישמחו לתת לך שירות מקצועי לקראת הפרישה ותספק עבורך מענה לכל ההיבטים הקשורים בהליך הפרישה

לעוד מידע והכוונה, השאר פרטים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם..

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

ב01/01/2012 יצאה מדינת ישראל בתקנה חדשה המעניקה הטבות משמעותיות לניהול כספי הפנסיה. התיקון מאפשר לגמלאים להפקיד כסף לקופת גמל, לשמור…

קיבוע זכויות לקראת פרישה

קיבוע זכויות הינו הליך אשר מקנה הטבות לקבוצת הגיל השלישי אשר יוצאים לפרישה. ההטבה מאפשרת קבלת הקלות מס הן בפיצויים…

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?

קרן פנסיה - המכשיר שהפך לחסכון הראשי בחיי הישראלים. הוא בעצם קרן לחסכון המרכיבה בתוכה גם רכיב למקרה מוות (שארים)…
דילוג לתוכן