פנסיה לבעלי עסקים

בניית תוכנית פנסיונית לבעלי עסקים

מה זה?

על פי החוק במדינת ישראל, קיימת חובה על עצמאים ושכירים לחסוך לפנסיה. תכנון נכון של חיסכון פנסיוני יבטיח לכם הנאה מפנסיה הוגנת בגיל הפרישה וכן יסייע במצבים של אובדן כושר עבודה או למשיכת פיצויים במקרה בו העסק ייסגר או בזמן אבטלה ממושכת.

לרוב העצמאים בתחילת הדרך עושים שימוש ברווחים על מנת לעודד המשך צמיחה של העסק וחלקם אף מושכים את כספי החיסכון הפנסיוני אשר צברו כשכירים. מצב זה עלול לעלות ביוקר בעתיד ולכן חשוב להסתייע בגורם מקצועי לשם בניית תוכנית פנסיונית לעצמאי מבעוד מועד על מנת להבטיח שקט נפשי בעתיד ותזרים נכון וקבוע, גם אם הפנסיה ניראת רחוקה שנות אור.

חשיבות התכנון הפנסיוני לעצמאים ובעלי עסקים.

ההתנהלות הכלכלית של עצמאיים הרבה פעמים לא שמה דגש ודוחקת הצידה את החסכונות הפנסיונים שהם נדרשים להפקיד לטובתם מתוקף החוק. ההתנהלות הפנסיונית השגויה עלולה לגרום בעתיד לעוגמת נפש וכן לקשיים כלכליים בלתי צפויים.

בעל עסק חייב רגע לעצור. להקדיש את הזמן לאבני היסוד החשובות של העסק. אחת מהן והעיקרית שבניהן היא הוא עצמו –

  • מה גובה התלוש שלו?
  • כמה להפריש לתוכנית פנסיונית?
  • כמה להשתלמות?
  • מהם הטבות ותקרות המס הנכונות?
  • האם יש דרך לשפר ולייעל את מצבו?, האם מבחינה ביטוחית הוא ערוך נכון?
  • האם העסק מגובה בכיסוי? 

אחרי שפעולה זאת  נעשתה בתבונה, יש לבצע התאמה נכונה עבור העובדים:

  • מה הותק שלהם?
  • מהם הסיכונים שלהם?
  • מהם רכיבי השכר ואיך להפריש אליהם בצורה אופטימלית וללא חשיפה משפטית?

ברגע שבעל עסק דואג לנקודות אלה, הוא יכול לישון בשקט ולהתקדם בעסקיו, באם לא דאג לפרמטרים אלו תוך זמן סביר, עלולים להיווצר בלת"מים או פעילויות שמעכבות מאוד את הפעילות השוטפת ואף יוצרים בורות כלכליים ואי שקט בסביבת הבעלים.

לא רק כי חייב

הפרשה לפנסיה מייצרת הטבת מס אדירה, מבטחת ברובד ביטוחי ראשוני ונותן מענה במגוון תסריטים.
כמו כן, אפשרות להכרה בהוצאות של כיסויי אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים ואף ביטוח חיים למשכנתא… הידעת?
לחגיגה הזו מצטרפת גם קרן ההשתלמות החשובה שהינה כלי אדיר וחשוב לעצמאים.

בניית תוכנית פנסיונית לעצמאי/בעל עסק, תבטח את הסיכונים החשובים בהתנהלותו, תנתק תלות מוחלטת במדינה ובחסדיה ואף יכולה לייצר רווחה כלכלית חשובה מאוד!

תכנון פיננסי ופנסיוני אפקטיבי לוקח בחשבון את כלל הגורמים הרלוונטיים בעבורכם עד שלב הפרישה. משרדנו למוד ניסיון ומבין כי אין להסתמך על פנסיית החובה לעצמאים ויודעים כי הטבות מס שונות מעניקות לכם סיבות טובות להיות עצמאים ולנצל אותם.

תכנית פנסיונית בהתאמה אישית

משרדנו מבצע תוכנית כלכלית "הקיט לעסקים" עם כל הדגשים המותאמים אישית לבעל העסק. בפנים יהיה מאגד המלצות תפור אישית למידות הבעלים וסוג העסק כולל התייחסות לצווי הרחבה וסוגיות משפטיות אחרות.

כחלק מהתהליך, נתייחס לתיק ההשקעות והפיזור האישי והעסקי, תזרים הפרשות ותלושי שכר, שיפור התיק הביטוחי וניצול מלא של הטבות המס הניתנות מתוקף חוק.

דרור ביטחון פיננסי- הינה חברה המלווה עסקים ופרטיים אסטרטגית וכלכלית בהחלטות החשובות בתחומי: הפיננסים, הפנסיוני, השקעות ארוכות טווח ותכנון התיק הביטוחי.

לעוד מידע והכוונה, השאר פרטים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם..

דילוג לתוכן