ביטוח נסיעות לחו"ל

מתכננים טיסה לחו"ל בקרוב?
חשוב לדעת

הישראלים ידועים בחיבה הרבה שלהם לטיולים בחו”ל. החל מטיולים באתרי הסקי באירופה וכלה בטיולי תרמילאים במזרח הרחוק. המשותף לכולם הוא הרצון לנסוע בראש שקט. בעקבות כך גדלה המודעות לכיסויי ביטוחי בעת הנסיעה לחו"ל , ומה לגבי ביטוח על ביטול טיסה?
בעקבות משבר הקורונה למדנו שלא תמיד התוכניות שלנו יוצאות לפועל כפי שתכננו,
ורבים מן הישראלים נאלצו לספוג את עלויות הטיסה והמלונות שנסגרו בעקבות הסגר העולמי שהביאה איתה גברת קורונה.
 

ביטוחי נסיעות לחו”ל – מה זה?

ביטוחי נסיעות לחו”ל נועדו למעשה להעניק לנו את ההגנה מפני הפסדים שונים העשויים להיגרם במהלך הטיול. כמו לדוגמא – אבדן מטען, ביטולים של הטיול או עיכובים בטיסות, תאונות שמתרחשות בזמן הטיול, מצבי חירום רפואיים ועוד. 

רבים הם סוגי ביטוח הנסיעות לחול, עם זאת על מנת לעשות סדר, הפיקוח על הביטוח יצר מעין פוליסת בסיס אחידה הכוללת בין היתר: הוצאות רפואיות (אשפוז רופאים ובדיקות), הטסה לארץ, הטסת מלווה, טיפולי חירום בשיניים וכו'. בנוסף יש כיסויים לצד ג' ואיתור חילוץ שניתן לבחור להסיר אותם (קיימים כברירת מחדל וניתן להסרה).

בנוסף אפשר להוסיף ריידרים בהתאם לצרכי הטיסה: ביטול טיסה, קיצור נסיעה, כיסוי לספורט חורף וספורט אתגרי, היריון, החמרה של מצב בריאותי קיים, ספורט אתגרי, כבודה (כולל דברי ערך), מחשב נישא, פלאפון נייד ועוד. המלצה שלנו: לפי כל טיול להרים טלפון ולהתייעץ על עומק הכיסוי הנדרש כך שלא תיפלו בין הכיסאות וגם לא תשלמו כיסוי מיותר. קיימים ביטוחים שנותנים מענה כספי בארץ הזרה ללא הוצאות מצד הלקוח וללא קבלות.

מה היקף הכיסוי הביטוחי? ומה הוא מכסה?

 היקפי הכיסוי מאוד משתנים בין החברות, אך הדגשים החשובים הם:

  • עלויות רפואיות – אחד הפרמטרים היותר חשובים. ביקור רופא בחו"ל יכול לעלות מאות דולרים, בעוד אשפוז יכול להגיע להוצאה אדירה. כשאנו נמצאים במדינה זרה ללא פוליסת ביטוח רפואי חשוב במידה ונקלענו לתאונה או מחלה להפעיל את הביטוח כך שיכסה את כל ההוצאה הרפואית כמו את  עלות החילוץ/פינוי לבית החולים ואת עלויות הציוד הרפואי. דבר נוסף שחשוב להכיר – מדינות מסוימות בהן נוטים לעשות טיולי תרמילאים (הודו, דרום אמריקה) חשוב לבטח ביטוח אקסטרים שיכלול חילוץ במקרה של טיולי שטח.
  • מטען שאבד או נגנב – במקרה של אבדן חפצים אישיים או מטען, יכסה ביטוח נסיעות לחו”ל את העלויות בהתאם לסעיפים המופיעים בפוליסה.
  • ביטוח ביטול טיסה– ניתן להוסיף את הכיסוי, ישנם מספר פוליסות בשוק המאפשרות ללקוח לקבל החזר על ביטול הטיסה חלקן ביוזמתו וללא שום סיבה מוצדקת וחלקן כתוצאה מאשפוז המבוטח או אדם קרוב בדרגה ראשונה.

ביטוח ביטול טיסה – יש דבר כזה!

יציאה לחו”ל למטרת נופש או שיט נחשבת לאירוע של ממש. אנו רוכשים כרטיסי טיסה, מחפשים אטרקציות שכדאי לבקר ופעילויות שפשוט אסור לפספס. רובנו גם יודעים כי חשוב עד מאוד לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל אבל מה שרבים אינם מודעים אליו זאת העובדה שיש גם ביטוח לביטול הטיסה.

לרוב חברות תעופה לא מסכימות להחזיר אפילו החזר סמלי במידה והנסיעה תבוטל, הכיסוי הביטוחי לביטול טיסה מאפשר לך לבטל את טיסה מכל סיבה שהיא ולקבל את כספך בחזרה.

ולא רק את מחיר הטיסה – ביטוח ביטול טיסה מאפשר לכם לקבל בחזרה את ההוצאות שהוצאתם עבור הזמנת מלון. הדבר נכון גם אם הזמנתם חבילת נופש וגם אם הטיסה כוללת קונקשן. בנוסף, תוכלו לקבל את כספכם בחזרה, גם בגין הוצאות השכרת רכב שאותו הזמנתם לצרכי הנסיעה. בהתאם לכיסויי הפוליסה, אפשרי לקבל החזרים עבור הוצאות נוספות, במידה והללו נכללו בנסיעה הצפויה שהתבטלה ובמידה וכיסוי זה פורט בתנאי הפוליסה שלכם.

בין אם הזמנת טיסה לחודש הבא ובין אם הזמנתם טיסה לעוד חצי שנה ויותר, הבנת שהחיים לא צפויים , ביטול טיסה מכל סיבה וללא ביטוח עלול לגרום לעוגמת נפש כפולה. גם בשל הנסיעה שהתבטלה וגם בגין הכסף שאבד לבלי שוב.
חשוב מאוד לא להמתין עם הכיסוי, שכן האפשרות להצטרף לביטוח, הינה ספורה במספר הימים מיום הכרטוס. עליכם להזדרז.

חשוב לציין כי ביטוח ביטול טיסה לא מחליף בשום פנים ואופן את ביטוח הנסיעות לחו”ל עבור נזקים רפואיים חילוץ או כבודה.

לעוד מידע והכוונה, השאר פרטים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם..

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

ב01/01/2012 יצאה מדינת ישראל בתקנה חדשה המעניקה הטבות משמעותיות לניהול כספי הפנסיה. התיקון מאפשר לגמלאים להפקיד כסף לקופת גמל, לשמור…

מתכננים פרישה

תכנון הפרישה מורכב ממספר פרמטרים ותהליכים שיש לבצע כדי לוודא פרישה ראויה והולמת. בין הדברים שחשוב לבחון: כמה כסף נרצה…

קיבוע זכויות לקראת פרישה

קיבוע זכויות הינו הליך אשר מקנה הטבות לקבוצת הגיל השלישי אשר יוצאים לפרישה. ההטבה מאפשרת קבלת הקלות מס הן בפיצויים…
דילוג לתוכן