ביטוח חיים

ביטוח חיים

ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא שם כללי לקבוצת ביטוחים. כאשר לרוב נדבר על ביטוח למקרה מוות ועל הסכום שהוא ישלם ליורשים/למוטבים. ביטוח מסוג זה לרוב יעשה לזוג הורים במשפחה אשר מפרנסת את ילדיה ורוצה להגן במקרה מוות של אחד או שניים מהמפרנסים- על הפסד השכר העתידי וירידה ברמת החיים המשפחתית.

סכומי הביטוח משתנים וכדאי לחשב אותם במדויק ולטווח זמן מסוים שכן זוהי לא פוליסה שאמורה להיצמד אלינו לכל החיים. בנוסף,

לפוליסה מסוג חיים קיימים ריידרים (תוספות) מסוגים שונים ולעיתים נחוצים וטובים. ישנם כ-3 פרמטרים חשובים בבדיקת ביטוחי חיים ויעילותם: התפתחות הפרמיה, טווח וגודל ההנחה, סכומי הביטוח הנכונים והפחתתם בהדרגה לפי תוכנית סדורה מראש.

ביטוח חיים הוא הסכם בין חברת ביטוח למבוטח שבדרך כלל מקנה פיצוי כספי במקרה של פגיעה בגופו של המבוטח, או בעקבות מותו. הפיצוי ניתן בצורה של סכום חד פעמי, או בצורה של קצבה חודשית. עבור הסכם זה שנקרא "פוליסה" משלם המבוטח סכום חודשי או חד פעמי המכונה "פרמיה".

למה אני צריך ביטוח חיים?

אנו נוטים להישאב לשגרה היום יומית שלנו כשבסוף יום עבודה ארוך חוזרים למשפחה, יושבים מול הטלוויזיה וצופים בחדשות. לצערנו מידי יום אנו שומעים על מקרים מזעזעים כאלו או אחרים, שהותירו אנשים רבים באמצע החיים בדרך ללא מוצא, במצב כלכלי קשה בעקבות המקרה, ושלא נדע.
מטרת הפוליסה הינה לשמר את רמת איכות החיים שהורגלנו אליה, גם במקרה בו אחד המפרנסים כבר לא נמצא.

סוגי פוליסות הקיימות:

 פוליסת ריסק

פוליסה שבה התשלום החודשי משמש לביטוח מפני סיכון מוות בלבד לפעמים כולל גם נכות. ללא שום מרכיבי חיסכון. פוליסה זו אינה מבטיחה כלל פרנסה לעת זקנה.

פוליסת חיסכון

פוליסה שבה התשלום החודשי משמש לחיסכון בלבד, ללא התייחסות לסיכוני מוות ונכות. במקרה של מוות או נכות מקבל המבוטח או המוטבים הרשומים בפוליסה שלו, את הסכום שנצבר בפוליסה. עד לסוף 2007 יכול היה מבוטח בישראל במסלול זה למשוך את כספו. מתחילת 2008 ניתן להפקיד כספים במסלול קצבתי בלבד. לעוד מידע על השקעה בפוליסת חסכון לחץ כאן

ביטוח משולב 

זהו הדגם  שבעבר היה הנפוץ, הכולל מענה לכל שלושת הסיכונים: מוות, נכות וזקנה. קיימים בו גם ממרכיבי פוליסת הריסק וגם מרכיבים של פוליסת החיסכון.

ביטוח חיים למשכנתא

במידה ולקחתי משכנתא, הבנק יבקש שארשום אותו כמוטב בלתי חוזר על כספי הפוליסה במקרה מוות- ביטוח חיים למשכנתא. זאת על מנת להגן על הבנק במקרה של אי יכולת החזר משכנתא בעקבות מוות של אחד הלווים.

עצם קיומו של ביטוח חיים הצמוד להלוואת המשכנתא תבטיח במקרה מוות, את הורשת הנכס כשהוא נטול הלוואה או שיעבוד וללא תשלומי משכנתא.

לעוד מידע והכוונה, השאר פרטים!

אולי יעניין אותך לקרוא גם..

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

ב01/01/2012 יצאה מדינת ישראל בתקנה חדשה המעניקה הטבות משמעותיות לניהול כספי הפנסיה. התיקון מאפשר לגמלאים להפקיד כסף לקופת גמל, לשמור…

מתכננים פרישה

תכנון הפרישה מורכב ממספר פרמטרים ותהליכים שיש לבצע כדי לוודא פרישה ראויה והולמת. בין הדברים שחשוב לבחון: כמה כסף נרצה…

קיבוע זכויות לקראת פרישה

קיבוע זכויות הינו הליך אשר מקנה הטבות לקבוצת הגיל השלישי אשר יוצאים לפרישה. ההטבה מאפשרת קבלת הקלות מס הן בפיצויים…
דילוג לתוכן